













Vanaf volgend jaar organiseren mensenrechtenambassadeur Alma Mustafić, het Huis van Actief Burgerschap en RAUM maandelijks een college voor en mèt Utrechters over uiteenlopende mensenrechtenthema’s. De colleges vinden plaats in het Huis van Actief Burgerschap in Bibliotheek Neude. We trappen deze nieuwe reeks alvast af op 10 december, op de Internationale Dag van de Mensenrechten.
Tijdens het college neemt Alma Mustafic ons mee in haar werk als mensenrechtenambassadeur van het afgelopen jaar. Ze vertelt persoonlijke verhalen over verleden en heden, biedt een zacht antwoord op de harde politiek van nu en reikt handvatten aan om op een andere manier met maatschappelijke uitdagingen om te gaan.
De eerste 30 (!) aanmeldingen voor dit gratis college ontvangen bovendien een gratis doorgeefboek over gastvrijheid, geschreven door Chris Keulemans. Het boek bevat een verzameling van reisverhalen, herinneringen, observaties en reflecties over wat gastvrijheid betekent, vooral in tijden van crisis of maatschappelijke ontwrichting. Het behandelt universele thema’s zoals menselijkheid, solidariteit en ontmoeting. En is daarom juist zo passend bij als het gaat over mensenrechten en burgerschap.
In het boek zit een inlegger met informatie over de komende lezingen in de reeks. Wat we voor terugvragen? Dat je het boek doorgeeft aan een inwoner van Utrecht als je het gelezen hebt!
Mis deze unieke kans niet om samen met Alma en andere Utrechters stil te staan bij mensenrechten en burgerschap. Doe mee op 10 december en volg de reeks. Want waar het (mensen)recht begint, begint ook onze verantwoordelijkheid. Deze reeks nodigt uit om die opnieuw te omarmen.